,

WhatsApp’tan Yeni Özellikler Geliyor!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni güncellemesiyle yine gözleri üzerine çekiyor. Yeni özellikler arasında Touch ID desteği, gruplarda anket yapabilme, grup sohbetlerine 4.096 katılımcı ekleyebilme ve karanlık mod gibi yenilikler bulunuyor.

WhatsApp’a ekleneceği belirtilen özelliklerinden Touch ID desteği, iPhone kullanıcılarının WhatsApp sohbetlerine parmak iziyle giriş yapmalarını sağlayacak. Böylece tuş kilidiniz açık olsa dahi sizden başka kimse WhatsApp sohbetlerinize erişemeyecek.  Bir diğer özellikte ise daha önce 256 katılımcıyla sınırlı olan WhatsApp gruplarına artık 4.096 kişiye kadar katılımcı eklenebilecek. Karanlık modda ise gece mesajlaşmayı seven kullanıcılar, yeni WhatsApp arayüzüyle daha koyu renkleri seçebilecek.

Sızdırılan haberlere göre, WhatsApp ekibi, sohbet uygulamasının Apple Watch’a özel bir sürümünü de geliştirdiği söyleniyor.

Güncellemelerin beta sürümlerini inceleyen WABetaInfo isimli web sitesi, özelliklerin önümüzdeki günlerde  iOS ve Android sürümlerine ekleneceğini duyurdu.