LinkedIn’e Video Özelliği Geldi!

Profesyonel iş ağı LinkedIn, B2B platformundan çıkarak renkli yenilikleriyle kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

Microsoft tarafından satın alındıktan sonra bir hareketlenme yaşayan LinkedIn, en son Snapchat’ten esinlenerek 3 filtre ve 3 farklı font özelliğini duyurmuştu. Son zamanların en çok etkileşim alan içerik türlerinden video üzerine de çalışmalarına devam eden LinkedIn, işletmelerin merakla beklediği özelliği sundu. Bu yeni özellikle birlikte işletmeler, şirket sayfalarından video içerikleri paylaşabilecek. Önceden işletme hesaplarından yalnızca link verilerek paylaşılabilen videolar, artık direkt yüklenerek kullanıcılara sunulabilecek. Bu özellik, video içeriği üreten işletmelerin önündeki engeli de kaldırarak daha fazla kitleye ulaşabilmeleri için fırsat sunuyor.
Video paylaşımına ek olarak LinkedIn, paylaşılan videoları, Sponsorlu İçerik olarak tanımlıyor. Böylece işletmeler, marka bilinirliği, etkileşim ve trafik sağlamak amacıyla video reklamlarını da daha uygun reklam bütçesi üzerinden kullanabilecek.

Her gün gelişen ve kullanıcı sayısı artan LinkedIn’in yalnızca iş platformu algısından sıyrılıp zamanla genel kullanıcıya da hitap edeceği düşünülüyor.