YouTube'dan 2 Yeni Özellik | Go Social | Sosyal Medya Ajansı

YouTube’dan 3 Yeni Özellik

YouTube, yakın zamanda 360 milyon işitme engelli kullanıcı için canlı yayınlara otomatik olarak alt yazı ekleneceğini duyurdu. Bu güncellemenin yanında üç yeni özellik daha müjdeledi.

YouTube, şu an 1 milyon videoya alt yazı ekledi. Bir sonraki hamlesi ise, canlı yayınların erişimini artırmak. Bu yüzden, ilerleyen günlerde canlı yayınlara otomatik olarak alt yazı eklenebileceğini duyurdu. YouTube canlı yayınlara eklenecek alt yazılar için LASR adlı bir “Konuşma Tanıma” teknolojisi kullanacak. Bu teknolojiyle canlı yayınlardaki konuşmalar video akışıyla birlikte alt yazıya çevrilerek gösterilecek. Bu özellik, önümüzdeki haftalarda ilk olarak İngilizce dilinde yayına geçecek ve zaman içinde hatalar da düzeltilerek daha iyi sunulacak. Canlı alt yazı özelliğinin hangi dillerde aktif olacağı için net bir bilgi bulunmuyor.

YouTube’un bir diğer özelliği ise, canlı yayınlar tekrar izlendiğinde de sohbet penceresinin yer alması ve takip edilebilmesi. Tüm bunlara ek olarak içerik oluşturucuları artık canlı yayınlarında veya videolarında konum etiketi paylaşabilecek. Bu etiketlere tıklandığında kullanıcılar, ilgili konumda çekilen videolara kolayca erişebilecek.