YouTube’da Ücretsiz Video İzleme ve İndirme Devri!

YouTube’da Ücretsiz Video İzleme ve İndirme Devri!

YouTube kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konulardan biri, YouTube videolarının kotayı çok fazla doldurmasıdır. Kota sorunu, evde sorun yaratmazken dışarıdayken mobil kullanımlarda YouTube videolarına erişimini ciddi oranda etkiliyor.

YouTube, kullanıcılarının taleplerini dinleyerek yeni bir uygulama sunuyor. YouTube Go uygulaması ile video izlerken internete bağlı olmak zorunda değilsiniz. YouTube Go, internete bağlı değilken video izlemenize, paylaşmanıza ve hatta indirmenize fırsat tanıyor.

YouTube Go’nun 6 Fırsatı

1) Popüler Video Erişimi: Bu uygulama ile popüler YouTube videolarına ana ekrandan erişebilir ve keşif yapabilirsiniz.
2) Ön İzleme: Video ile ilgili küçük resmen tıklayarak ön izleme yapabilirsiniz. Böylece, videonun ne hakkında olduğu konusunda fikir sahibi olarak izleyip izlememe kararını verebilirsiniz.
3) Video İndirme: Sevdiğiniz veya daha sonra izlemek istediğiniz videoları cihazınıza indirebilirsiniz. Videoyu izlerken ne kadar veri kullanacağınızı da seçebilirsiniz.


4) Video Paylaşımı: Sevdiğiniz videoları, aile üyeleriniz ve arkadaşlarınızla hiç veri kullanmadan paylaşabilirsiniz. Paylaş özelliğine ana ekrandan daha da kolay ulaşabilirsiniz. Ayrıca, çok istenen tek seferde birden çok video paylaşma seçeneği de eklendi.
5) Yüksek Kalite: Videoları indirmek, izlemek veya paylaşmak istediğiniz standart çözünürlüklerin yanında Yüksek Kalite’yi (HQ) tercih edebilirsiniz.
6) Kişiselleştirilmiş İçerikler: Güncel video önerileri talebiniz doğrultusunda ve takip ettiğiniz video içerikleri baz alınarak ana ekranda kişisel içeriklerinize ulaşabilirsiniz. Ayrıca, sevdiğiniz kanallara video yüklendiğinde bildirim alacaksınız.

YouTube Go uygulaması, şimdiye kadar Hindistan, Endonezya, Nijerya ve Tayland gibi ülkelere kullanıma sunuldu. Artık Türkiye’nin de dahil olduğu 130’u aşkın ülkede 2 Şubat 2018 tarihi itibariyle kullanılabilecek. Android ve iOS cihazlarınızdan uygulamayı indirebilirsiniz.