Twitter, Haberleri Canlı Yayınlayacak | Go Social | Sosyal Medya Ajansı

Twitter, Haberleri Canlı Yayınlayacak

Sosyal medyada, yalnızca vakit geçirmiyoruz, aynı zamanda haberleri ve günümüzün trendlerini de takip ediyoruz. Haber akışının en güncel takip edildiği mecralardan biri, Twitter. Yaşanan bir olay sonrası “Kim ne demiş, olayın aslı nedir?” gibi soruların cevabını Twitter’da aradığımız bir gerçek.

Gün içerisinde çok fazla enformasyona maruz kalıyoruz. Yalan haberlerin de yoğunlukta olduğu sosyal medya ortamında insanlar, okudukları veya izledikleri bir habere oldukça şüpheli yaklaşıyor. Bu sorundan yola çıkarak Twitter, haberleri canlı yayın olarak sunacağını duyurdu. Haber kaynaklarına ulaşmak için ise yerel haber istasyonlarıyla ortaklıklar kuruyor.

Bu özellik, BuzzFeed News tarafından tespit edilerek onaylandı. Ardından, Twitter’ın Florida’daki bir liseye düzenlenen silahlı saldırı haberini yayınlaması ile kesinleşti. Twitter’ın video sorumlusu Kayvon Beykpour ise BuzzFeed’e yaptığı açıklamada kullanıcıya doğru bilgiler sunmak için güvenilir yollar bulmaya çalıştıklarını söyledi.

Günümüzde yerel yayınlar, güncel ve doğru bilgi aramak için en iyi yerlerden biri. Bu nedenle, Twitter’ın kullanıcılarına doğru bilgiye erişebilmeleri için imkanlar sunması, trafiği ve etkileşimleri artıracaktır. Örneğin: Twitter’ın Florida’daki okul çekimleriyle ilgili yaptığı yayın, ilk saatlerde 50.000’den fazla kişi tarafından görüntülendi.

Sosyal medya kanalları, bu yıl güvenilir bilgiyi sunmak için çalışmalarını sürdürüyor. Facebook ve YouTube’dan sonra Twiter’dan gelen canlı yayın haberi, kullanıcılardaki “güven” algısını nasıl etkileyecek zamanla göreceğiz.