Instagram’dan Yepyeni Sürprizler

Instagram, her geçen gün sürpriz özellikler ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

Instagram, aylık 1 milyar aktif kullanıcısı olmakla birlikte Hikayeler özelliğini aktif kullanan aylık 400 milyon kullanıcıya sahip. Bu denli aktif kullanım da Instagram’ı Hikayeler özelliği üzerine yönlendirmeye başladı. Son zamanlarda IGTV, Müzik Çıkartması ve Keşfet’in yenilenme duyurularından sonra şimdi de Soru Sorma Özelliği geliyor!

Instagram’da neler oldu? Son yenilik “Soru Sorma Özelliği” nedir, birlikte inceleyelim.

Soru Sorma Özelliği

Evet-Hayır anketleri ve emoji kaydırmadan sonra soru sorma özelliği de Instagram’a geliyor. Yeni özellikle birlikte istediğiniz soruyu sorarak takipçilerinizden uzun cevaplar alabileceksiniz. Markalar için de etkileşimi artıracak ve yeni fikirlere ilham olacak bu yeni özelliği, ilerleyen günlerde iOS ve  Android’de göreceğiz.

IGTV

İnsanların televizyon karşısında daha az, telefonda daha fazla zaman geçirmesi üzerine Instagram, IGTV özelliğini kullanıcılarına sundu. IGTV ile 1 dakika olan video paylaşımını 1 saate çıkaran Instagram’ın YouTube’a rakip olacağı konuşuluyor.

Müzik

Bir diğer özellik de çıkartmalara müzik seçeneğinin eklenmesiyle gelmişti. İlerleyen günlerde Türkiye’de aktif olacak bu özellik ile hikayelerinizdeki fotoğraf ve videolara dilediğiniz müziği ekleyebileceksiniz. Uygulamanın sunduğu binlerce lisanslı şarkı arasında Bruno Mars, Demi Lovato ve Maroon 5 gibi günümüzün popüler sanatçıları yer alıyor. Önümüzdeki günlerde daha fazla şarkının ekleneceği de Instagram tarafından açıklandı.

Keşfet

Keşfet kısmının güncellenmesiyle birlikte üstte yer alan ilgi alanlarına özel konu başlıkları sayesinde ilgili kategorideki içeriklere kolaylıkla erişebileceksiniz. Böylece markalar için erişim ve etkileşimde hız konuşacak.

Facebook, güven zedeleyen son olaylarından sonra Instagram kullanıcılarının nabzını tutarak sadakat oluşturmaya çalışıyor. Bir sonraki hamle ne olacak hep birlikte göreceğiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Medya Yönetiminizi Dinamik GoSocial Ekibine Bırakın! Kapat